Stavební materiál a interiérové doplňky od českých výrobců

Šití na zakázku je moc drahé? Naučte se šít sami!

Posted in Ostatní.

Znáte to, občas potřebujete nový pohlak na polštáře,přehoz přes postel a nebo nějaké jiné doplňky, které nechcete kupovat v běžném obchodě, protože chcete, aby byla vaše ložnice nebo obývák originál. Tak si zjišťujete, kolik by stálo takové šití na zakázku a dozvídáte se, že byste se při výrobě celého setu nedoplatili. V tu chvíli nastupují levné látky a vaše šikovné ruce – naučíme vás šít tak, že už zakázkové šití potřebovat nebudete!

potřeby na šití

Odsajte prach, než vám stihne ublížit

Posted in Ostatní.

Dnes si dáme na začátek malou hádanku. Víte, kde se vyskytuje nejvíc znečištěný vzduch a jak jej vyčistit? Těžké? Neřekl bych, protože pokud nevíte odpověď, brzy se ji dozvíte. Tak si to vezmeme hezky popořadě, nejznečištěnější vzduch bývá v průmyslových objektech, ale i kancelářích a vyčistit jej můžeme nejrůznějšími čističkami, které například disponují ionizací vzduchu. Pojďme se na problematiku špinavého vzduchu společně podívat.

odsávání prachu

VÍŘIVKY: Zabudovaná v zemi nebo klasická v prostoru?

Posted in Ostatní.

Soukromá domácí vířivka ve spoustě lidí probouzí pocit luxusu, výjimečnosti, bohatství. V dnešní době už je vybudování takového domácího relaxačního hnízdečka mnohem dostupnější než dříve a jedním ze základních problémů bývá, kam ji umístit a hlavně, jestli ji nechat zapustit do země či nechat jen tak stát. Pokud se vás podobné rozhodování také týká, přečtěte si pár tipů, které vám s tím pomohou.


whirlpool-2428277 1920


Zatočte se rzí otryskáním!

Posted in Ostatní.

Tryskání je proces, nebo také technologický postup, při kterém se opracovává povrch tvrdých materiálů proudem jemných částic. Proud částic se přizpůsobuje tryskanému materiálu, můžeme se tedy setkat s ocelovými broky, korundem ale také drtí ze skořápek ořechů nebo pilinami.

tryskání

Určitě nevíte, co je to polykarbonát?

Posted in Ostatní.

Stejně je zajímavé kolik slov a věcí lidé pokud jim to slovo řeknete absolutně neznají, ale při prvním vysvětlení už najednou vědí o čem je řeč. Přitom to nikdy neslyšeli. Kupříkladu se zeptejte někoho na polykarbonát. Teda dost pravděpodobně velká část z těch co to slovo teď četla ho četla poprvé.

Proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě

Posted in Ostatní.

Dnes si dáme chvilku polemiky. Znáte to, někdy má člověk takový pocit, že je čas přemýšlet nad nesmrtelností brouka nebo třeba nad tím, proč se dřevěným vazníkům říká dřevěné vazníky.

Hlava, Hlavy, Vykřičník, Plus, Mínus, Otazník, Vývoj

Ano, myslím to vážně. Proč se označují jako dřevěné, když žádné jiné neexistují? Pokud existují, tak mě klidně opravte, ale nikdy jsem neviděla jinou konstrukci střechy než dřevěnou.

Dále se jím říká ještě delším názvem - a to dřevěné příhradové vazníky. To už je ale vrchol...Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že? Místo toho abychom jim říkali vazníky, jim budeme říkat třemi slovy, aby to znělo odborněji.

Tolik o vaznících.

Potřebujete oběhové čerpadlo?

Posted in Ostatní.

Oběhová čerpadla, která jsou známa také pod názvem cirkulační, lze využít vícero způsoby. Je jejich primární funkcí je cirkulace a čerpání vody a bývají využívána v obytných domech pro přísun pitné vody, nebo k cirkulaci vody v topení.

Oběhová čerpadla byla sestavena tak, aby běžela téměř bez údržby, jejich chod byl tichý a spotřeba byla velmi malá.

Pokud vybíráte oběhové čerpadlo, zaměřte se především na teplotu a dopravní výšku vody, pro kterou je čerpadlo určeno.

Skladování potravin v létě

Posted in Ostatní.

Otevíráte si restauraci, ale už teď vám jde hlava kolem z toho, co všechno musíte zařizovat a co je potřeba? Nepanikařte. Hlavně nezapomeňte správně skladovat nakoupené zboží, jinak můžete přijít o spoustu peněz, protože se vám v horku zkazí potraviny.

Ideálním řešením je mít chladnou místnost pro skladování běžných potravin a místnost,která bude mít mrazírenské dveře, kam budete dávat potraviny náchylné na změny teplot.


Vazníky nebo krovy?

Posted in Ostatní.

Pokud máte v plánu opravu střechy, pak před vámi bude pravděpodobně stát zásadní rozhodnutí, a to zda pro její konstrukci zvolit střešní vazníky nebo krovy. Žádná jednoduchá rada, která by usnadnila vaše rozhodování neexistuje, avšak dá se říct, že obě konstrukce mají své specifické uplatnění. Domy s podkrovím se neobejdou bez klasických krovů, neboť ty umožňují využít větší prostor pod střechou. Domy bez obytného podkroví je zase lepší pokrýt vazníky.

Před několika lety se ještě používaly výhradně tradiční sbíjené vazníky, které však dnes nahradily kvalitnější vazníky styčníkové.

Výhody vazníkové konstrukce

  • zastřešení jakéhokoliv půdorysu
  • bohaté využití v praxi
  • úspora dřeva a nízká hmotnost

Vazníky sice představují levnější formu konstrukce, ale i přesto se někdy ještě dávají klasické krovy.

Výhody krovů

  • využití podkrovního prostoru
  • lepší estetická stránka

Stomatologická křesla

Posted in Ostatní.

Nejtvrdším oříškem na rozlousknutí pro stomatology a začínající lékaře na volné noze je vyřešení celé soupravy do zubní ordinace. Jestli však chce stomatolog odvádět svou práci na 100%, musí být přesvědčený o tom, že udělá první a poslední pro pohodlí svého klienta. K tomu mu dopomůžou zejména stomatologická křesla. Všechny moderní křesla jsou polohovatelné a programovatelné skrz dotykový displej, tak aby jak malí tak velcí pacienti mohli podstoupit bezproblémovou operaci. Ke komfortu patří také autentické osvětlení v zubní ordinaci. Musí se však pečovat pouze o pacienty? No já bych řekl, že i sestřičky by si mohly dopřát efektivnější práci a tak je dobré, když je zubní ordinace vybavena kvalitním nábytkem, který vyrábí firmy KaVo a Diplomat přesně na míru pro stomatology. To znamená vitríny a šuplíky pro karty, skříně pro zásoby atd. Naštěstí je v ČR firma Special Care, která udělá každou zubní ordinaci luxusní a příjemnou i pro pacienty, kteří se zubařů bojí.