Stavební materiál a interiérové doplňky od českých výrobců

Co dělat když se pokazí nabíječky na mobil

Posted in Ostatní.

Téměř každy aspoň jednou za svůj život zažil, že si chtěl nabít svůj mobilní telefon, ale když ho připojil na svou nabíječku tak se nic nestalo. Problém mohl být buď v konektoru mobilu a nebo v samotné nabíječce.

nabijecka

Co dělat když tato situace nastane

Jako první musíme zjistit jaká je přičina závady. V 80 % případech je problém s nabíječkou, ale může se stát, že problém bude na vašem zařízení. Zkuste nabít mobil nabíječkou, a pokud problém bude přetrvávat, zkuste jinou nabíječku na mobilní telefon. Pokud se mobilní zařízení nezačne nabíjet, tak víte, že je problém v telefonu a je potřeba kontaktovat servis, kde vám tuto závadu opraví. Cena se pohybuje od 500 - 2000 Kč, záleží na typu konektoru. Pokud, ale problém vymizí, tak je závada ve vaší nabíječce.

Jakou nabíječku zvolit

Následně si stačí zjistit jaký typ nabíječky a konektoru budete potřebovat, a zakoupíte správně zvolenou variantu. Rozdíl mezi nabíječkama je pouze ve výkonu a typu konektoru. Můžete zakoupit 5V nebo 12V nabíječku. Rozdíl je akorát v rychlosti nabíjení. Poté správně zvolte typ konektoru, podle vašeho telefoního zařízení. Většina Android zařízení mají klasický USB konektor, novější Android zařízení mohou mít USB-C, na to si dávejte pozor. U Iphonu je to poměrně jednoduché. Zařízení od značky Apple využívaji USB lighting. V případě nesrovnalostí se stačí zeptat na prodejně personálu a tím vám rádi pomohou.