Stavební materiál a interiérové doplňky od českých výrobců

Zatočte se rzí otryskáním!

Posted in Ostatní.

Tryskání je proces, nebo také technologický postup, při kterém se opracovává povrch tvrdých materiálů proudem jemných částic. Proud částic se přizpůsobuje tryskanému materiálu, můžeme se tedy setkat s ocelovými broky, korundem ale také drtí ze skořápek ořechů nebo pilinami.

tryskání

Metody tryskání

Existuje mnoho metod, nicméně používají se dvě základní:

  • Tlakovzdušné tryskání - které spočívá v unášení jemných částic silným proudem stlačeného vzduchu a jejich narážení na povrch kovu způsobuje čištění.
  • Mechanické metání částic za pomoci rotujících lopatek.

Účel tryskání

Tryskání se používá tehdy, pokud chceme:

  • Odstranit nečistoty, staré nátěry a korozi,
  • Zbavit kov otřepků a zároveň jej zdrsnit.

Tryskací komory

S touto technologií se nejčastěji setkáváme ve strojírenství, protože kov je po obrábění připraven a velmi důkladně očištěn, což je žádoucí pro metalizaci zinkem, další nátěr, lakování apod. Dalším oborem, ve kterém se pískování poměrně hojně užívá je stavebnictví, například při opracování zdiva. Tryskání se provádí v tzv. tryskacích komorách a kabinách, které našly své využití v různých dílnách a provozech.

Tryskací komory mohou být vybaveny dle přání zákazníka například:

  • Pryžovým obložením stěn a stropu.
  • LED osvětlením.
  • Perfektní filtrací a odsáváním použitého abraziva na pískování.
  • Vytápěním.
  • Sběrem a transportem abraziva.
tryskací komory

Závěrem

Již víme, že tryskání se provádí za účelem povrchové úpravy, údržby a renovací, nebo pro jiné úpravy různých, převážně kovových výrobků a dílů. Stále více se rozšiřujícím využití je použití u uměleckých a reklamních agentur, k dekorování či jiné úpravě skla, keramiky, plastů, k vytváření různých log a k čištění klenotů i k práci s drahými kameny, stejně tak, jako i v muzeích při restaurování starožitností a různých artefaktů, nebo v dentistických laboratořích.
Pokud potřebujeme tryskat ve velkém na scénu přicházejí masivní tlakovzdušné tryskací komory, kde je možné opracovávat velké strojírenské díly. Pokud hledáte vhodného partnera, společnost Spolmont s 20-ti letou tradicí je více než vhodný! Jejich léty prověřená a stále inovovaná stavebnicová, sendvičová konstrukce splní i ty nejnáročnější požadavky.