Stavební materiál a interiérové doplňky od českých výrobců

Přemýšlíte nad vytápěním výrobní haly?

Posted in Ostatní.

Potřebujete ve svém pracovním prostředí udržet stálou teplotu? Je vaše pracoviště výrobního typu s velkou plochou? Může se zdát nemožné vytopit velké místnosti ale v tomto článku vám představíme několik variant vytápění výrobních hal.

Vzduchotechnická jednotka

Tento typ vytápěcí jednotky využívá k ohřevu vzduchu systém rekuperace. Vsává vzduch z místnosti, nebo venku a v komoře ho oteplí a vypustí zpátky do místnosti. Oteplování vzniká buď horkou vodou nebo horkým vzduchem, proto se dělí na rekuperaci vzduch-vzduch, nebo vzduch-voda.

Teplovzdušné vytápění


Jednotka zajišťuje stálý přístup teplého vzduchu a v chladných měsících se zpravidla dají použít jako systémy nuceného větrání, tedy jsou vhodné i do průmyslových hal.

Tepelná čerpadla


Zlepšují celkovou energetickou klasifikaci budovy díky svému nízkému nároku na elektřinu. Je vhodné tepelné čerpadlo kombinovat s technologiemi využívající odpadní teplo.

Sálavé vytápění


Příjemný přísun teplého vzduchu dokáže působit teple i při malém navýšení celkové teploty. Oproti ostatním je systém oteplování jiný. Vzduch není v jednotce ohříván, ale samotné teplo se vypouští spolu s prouděným vzduchem, který ho předává dál.