Stavební materiál a interiérové doplňky od českých výrobců

Šití na zakázku je moc drahé? Naučte se šít sami!

Posted in Ostatní.

Znáte to, občas potřebujete nový pohlak na polštáře,přehoz přes postel a nebo nějaké jiné doplňky, které nechcete kupovat v běžném obchodě, protože chcete, aby byla vaše ložnice nebo obývák originál. Tak si zjišťujete, kolik by stálo takové šití na zakázku a dozvídáte se, že byste se při výrobě celého setu nedoplatili. V tu chvíli nastupují levné látky a vaše šikovné ruce – naučíme vás šít tak, že už zakázkové šití potřebovat nebudete!

potřeby na šití

A můžeme začít třeba s obyčejným povlakem na malý polštářek. Uvidíte, že to není zas tak složitá záležitost a po čase už budete tak vytrénování, že budete šití zvládat rychleji než šicí stroj.

Co budete potřebovat?

  • Látky – Na materiálu ani barvě nesejde. Do začátku ale kvůli případným chybám doporučujeme něco levnějšího
  • Potřeby na šití – Jehly, nitě, nůžky, krejčovský metr a podobně
  • Určitě trpělivost

Jak začít

Měli byste znát rozměry polštáře, pro který budete povlak vyrábět. K těm přičtěte zhruba 3 centimetry pro okraj a výsledek dvakrát nakreslete na látku. Potom je vystřihněte a můžete pomalu začít šít. 

levné látky

Šití

Trik je v tom, že musít šít tak, aby nebyly vidět švy. Toho docílíte tak, že budete šít naruby a po skončení povlak jednoduše otočíte. Jednu stranu povlaku ale nechte otevřenou. Ta bude sloužit pro přišití kniflíků a vystřižení dírek, nebo pro našití zipu – záleží na vás.

Nezoufejte, jestli se vám šití hned napoprvé úplně nepovede. S časem a zkušenostmi se budete postupně zlepšovat a šití na zakázku už potřebovat nebudete.