Stavební materiál a interiérové doplňky od českých výrobců

VÍŘIVKY: Zabudovaná v zemi nebo klasická v prostoru?

Posted in Ostatní.

Soukromá domácí vířivka ve spoustě lidí probouzí pocit luxusu, výjimečnosti, bohatství. V dnešní době už je vybudování takového domácího relaxačního hnízdečka mnohem dostupnější než dříve a jedním ze základních problémů bývá, kam ji umístit a hlavně, jestli ji nechat zapustit do země či nechat jen tak stát. Pokud se vás podobné rozhodování také týká, přečtěte si pár tipů, které vám s tím pomohou.


whirlpool-2428277 1920


Pokud nemáte speciální místo na terase či jiné rovné a vydlážděné zákoutí, je třeba počítat s dodatečnými náklady. Před zabudováním vířivky do země i do prostoru je nutné povrch upravit tak, aby byl dostatečně pevný a rovný. Každá nerovnost bude na hladině vody velmi výrazná a začala by vás po čase rušit více a více.


Kromě srovnání podloží je důležité myslet také na přívod elektřiny, popř. vody, což znamená další peníze navíc.


Velkým plusem pro zabudovanou vířivku je snadnější přístup do vody i ven. Jen sejdete nebo vylezete po schodech, v případě volně stojící vířivky je přístup náročnější, berte tedy při rozhodování ohled na své pohybové možnosti.

Vířivka zapuštěná do země je také jasnou volbou, pokud nechcete narušit design okolního prostoru. Klasická vířivka často překáží, nezapadá do celkové kompozice zahrady nebo terasy. Zabudovaná vana může design pěkně doplnit, ale přitom jej nezastíní.

Naopak je nadzemní varianta velmi výhodná v případě, že předpokládáte nějakou další manipulaci, přestavbu nebo jen prostě máte rádi změny.

Nejjistější variantou je poradit se přímo s výrobcem popř. dodavatelem, který zná své produkty nejlépe a může vám tak s jistotou poradit, do jakého prostředí a kam je konkrétní vířivka vhodná.