Stavební materiál a interiérové doplňky od českých výrobců

Odsajte prach, než vám stihne ublížit

Posted in Ostatní.

Dnes si dáme na začátek malou hádanku. Víte, kde se vyskytuje nejvíc znečištěný vzduch a jak jej vyčistit? Těžké? Neřekl bych, protože pokud nevíte odpověď, brzy se ji dozvíte. Tak si to vezmeme hezky popořadě, nejznečištěnější vzduch bývá v průmyslových objektech, ale i kancelářích a vyčistit jej můžeme nejrůznějšími čističkami, které například disponují ionizací vzduchu. Pojďme se na problematiku špinavého vzduchu společně podívat.

odsávání prachu

Prach a jeho druhy

Není snad činnost, při které by nevznikal prach. Velikost prachu, který je už pro člověka škodlivý je asi 0,1 mg/m3. Abychom svedli prach odstranit, existují kategorie, které dělí vysavače a odsávací systémy podle toho, na jaký prach jsou určeny. Existují tři základní skupiny prašnosti.

  1. Třída L - nízké riziko pro běžný prach ve stavebnictví.
  2. Třída M - střední riziko, použití převážně na nebezpečný prach vznikající při broušení dřeva.
  3. Třída H - vysoké riziko nebezpečného prachu, například AZBEST. Další třídy vysavačů dle normy ATEX se rozlišují podle typu výbušnosti materiálu.

Průmyslová vzduchotechnika s filtry

Průmyslová filtrace je nezbytností! Vaši zaměstnanci, ostatně i vy jste poblíž těmto zdrojům nebezpečného prachu každý pracovní den. Po několika letech se mohou objevit různý onemocnění způsobená právě nebezpečným prachem.Jedná se o větrací systém, který obstarává výměnu vzduchu v uzavřeném objektu. V principu se jedná o nasávání čerstvého vzduchu z venku a odsávání znečištěného vzduchu z vnitřního prostředí. Používá se v případech, kdy je znemožněno větrat standardním způsobem. Vzduchotechnika je tvořena velkými segmenty, které jsou velmi často viditelné v případech, kdy jste například v obchodním centru, kinosálu, když se podíváte nad hlavu. Filtrační zařízení učené k odsávání prachu jsou často vybavena nejrůznějšími druhy filtrů. Zejména se jedná o HEPA filtr, který filtruje biologické nečistoty a je bezúdržbový. Dalším filtrem je uhlíkový, který se stará o filtraci zápachů, které vznikají například svařováním.