Stavební materiál a interiérové doplňky od českých výrobců

Víceúčelová hřiště se vším všudy

Říkáte si, že Vám ve Vaší obci, čtvrti nebo třeba i na zahradě něco chybí a pohráváte si s myšlenkou, že byste si nechali vystavět hřiště? Jaké jsou jeho výhody, nevýhody, kde ho sehnat a co to obnáší se  dočtete v tomto článku.

víceúčelové hřiště goldreturn

Pro zdravý vývoj jedince, zejména v útlém věku je důležitá fyzická aktivita a „létání“ po venku. Nejlepší hřiště, ty s největším záběrem druhů sportu, jsou víceúčelová. Kolik hřiští se tedy nachází v jednom víceúčelovém hřišti?

  • fotbal
  • házená
  • basketbal
  • hokejbal
  • tenis

Vždy zálěží na druhu povrchu, který bude pro výstavbu víceúčelového hřiště vybrán. Tenis se přeci jen hraje lépe na tartanu a hokej by nás na umělé trávě zbytečně trápil.

Kde hřiště sehnat?

Stavba hřiště není jen tak, všechno se musí naprojektovat, připravit, vyřídit stavební povolení, návrh vhodné velikosti hřiště a jeho rozměrů, výběr správného povrchu hřiště, stavba oplocení, mantinelů, branek a košů nebo třeba tyčí na zavěšení sítě. Celková cena potom bude závislá na složitosti výstavby, všechno Vám na míru.

Co po stavbě?

Po tom, co bude hřiště aktivní a lidé se po něm začnou prohánět je třeba pravidelně, alespoň jednou za rok, o hřiště pečovat a provádět údržbu. To prodlouží životnost hřiští a ušetří další budoucí náklady.

Výroba a údržba víceúčelového hřiště je jedním ze způsobů, jak zachovávat zdravé sociální prostředí ve Vašem okolí.

víceúčelové hřiště z vrchu Goldreturn